"Su Hayattır, Ama Makinanız İçin Değil"        

Kağıt Üretim Tesisleri

Üretim sanayisi içinde;

Şartları en zor olan, ekipman ve yağ nedenli arızaların en yoğun yaşandığı yer kağıt üretim ve geri kazanım tesisleridir.

Üretim ve geri kazanım tesislerinde zor şartlarda çalışan ekipmanların yağlarında en sık karşılaşılan durum yüksek oranda su bulunmasıdır. Tank içi sirkülasyon filtreleri beklenenden çabuk tıkanarak çok sık değiştirilmesi üretim maliyetlerini olumsuz etkiler. Çalışma sahasındaki atmosferik koşullar en az kirleticiler kadar sistemleri zoryalan diğer bir etkendir. Yüksek sıcaklılarda çalışan üniteler soğuk ortamda havada gaz haldeki su buharıyla karşılaştığında yoğuşarak sıvı hale gelir, bu durum tank içinde terleme denilen olayı yaratır. Tank içindeki yoğuşmayla yağa su karışması yağın kullanım ömrünü ciddi şekilde kısaltır. Homojene olarak yağın içine karışan su sistemde oksidasyona ve korozyona neden olur. Bunun sonucunda, plansız duruşlar, pahalı ekipman giderleri ve yoğun iş mesaisi gerektiren olaylar meydana gelir.

Tüm bu olumsuz etkileri ortadan kaldıracak, su buharını ve harici kirleticileri henüz sisteminize girmeden engelleyecek işletmenize en uygun Bone-Dry® Nefeslik modeli seçebilirsiniz.

Kağıt Üretim ve Geri Kazanım Tesislerinde Kullanılan Hava Filtresi

 .