"Su Hayattır, Ama Makinanız İçin Değil"        

NEDEN NEM ALICIBone-Dry® nefeslik tüm endüstriyel uygulamalarda kullanılmak üzere tasarlanmış ve tescilli marka olarak %100 Türkiye’de üretilmektedir.

Hidrolik ve yağlama yağlarının kullanım ömrünü önemli ölçüde etkileyen iki sebep vardır ve Diagnostik hizmetlerimiz ile bu sebepleri içeriğiniz öğrenebilir, nem & partikül filtreler ile bu problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Su ve kirleticiler

Çok küçük gözeneklerden ekipmanlara hava yoluyla girerek yağ viskozitesini arttıran kirleticiler , pompaların çok daha fazla enerji tüketmesine sebep olur. Tank içi sirkülasyon filtrelerinin beklenenden çabuk tıkanarak çok sık değiştirilmesi üretim maliyetlerini olumsuz etkiler. Çalışma sahasındaki atmosferik koşullar en az kirleticiler kadar sistemleri zorlayan diğer bir etkendir. Yüksek sıcaklılarda çalışan üniteler soğuk ortamda havada gaz haldeki su buharıyla karşılaştığında yoğuşarak sıvı hale gelir, bu durum tank içinde terleme denilen olayı yaratır. Tank içindeki yoğuşmayla yağa su karışması yağın kullanım ömrünü ciddi şekilde kısaltır. Homojene olarak yağın içine karışan su sistemde oksidasyona ve korozyona neden olur. Bunun sonucunda, plansız duruşlar, pahalı ekipman giderleri ve yoğun iş mesaisi gerektiren olaylar meydana gelir.

Tüm bu olumsuz etkileri ortadan kaldıracak, su buharını ve harici kirleticileri henüz sisteminize girmeden engelleyecek işletmenize en uygun Bone-Dry® Nefeslik modeli seçebilirsiniz.

Bone-Dry® Uygulama Alanları:

-Demir Çelik Üretim Tesisleri

-Çimento Üretim Tesisleri

-Otomotiv ve Otomotiv Yan Sanayi Tesisleri

-Askeri Depolama Alanları

-Hidro Elektrik, Termik ve Çevrim Santralleri

-Kağıt Üretim ve Geri Kazanım Tesisleri

-Ağaç İşleme Tesisleri

-Ağır Koşullarda Çalışan İş Makinaları

-Maden Ocakları

-Endüstriyel Tesisler

ve sıvı tankı izolesi istenen tüm alanlar.

 

Amacı toplam yağ kontrolünü sağlamak, havadaki kirleticilerden ve su buharından sistemi izole ederek sıvı ömrünü uzatmak, yüksek bakım maliyetlerini ve plansız duruşları asgariye indirmeye yardımcı olmaktır.

 

Bone-Dry® nefeslik işletmelerin rekabet edebilmesine, en düşük maliyetlerle en yüksek performansı yakalamasına yardımcıolur.

 

Bone-Dry® nefeslik dişli kutuları, hidrolik sistem tankları,
toplu depolama tankları, yağ varilleri, IBC tanklar, yağlı trafolar ve havadan izole istenen tüm sıvı tanklarında hava filtresi olarak kullanılır.

 

Bone-Dry® nefeslik desikantlar ile suyu, çift katman filtreler ile 3 microndan daha büyük parçacıklarınötralize ederek operasyonel verimlilik sağlar.

 

Kirleticileri sisteme girmeden adsorbe eder yağ ve sistem filtre ömrünü uzatır. Tank dibindeki çamurlaşmayı önler, korozyon oluşumunu engelleyerek pahalı ekipmanları korur.

 

Şeffaf gövdesi sayesinde kolaylıkla gözlenebilen Bone-Dry® ve içeriğindeki renk değiştiren indikatörlü desikantlar ile kullanım süresi dolan ürün rahatlıkla yenisi ile değiştirilir.

 

Bone-Dry® Nefeslik tüm Türkiye'de konusunda uzman teknik
destek ekibi ve güçlü dağıtım ağıyla ihtiyacınız olan her an yanınızda.